България отново е горда – българче стана световен шампион

Написана от
Оценете
(12 гласа)

9-годишно момче стана световен шампион и прослави България за пореден път.

Цветан Стоянов спечели златен медал в категорията ученици до 9 г. на световното първенство по шахмат, проведено от 7 до 14 май в Порто Карас, Гърция.

Младият шахматист стана световен шампион след като събра резултат от 8,5 точки от 9 възможни, което е страхотно постижение. През миналата година момчето стана и европейски шампион за ученици до 8-годишна възраст.

Цветан Стоянов е роден в Казанлък, но от миналата година живее в Бургас, за да тренира в местната школа.

Екипът на ZaBulgarite.com поздравява специално Цветан Стоянов за неговите постижения и му желае много бъдещи победи и успехи!

България трябва да се гордее с такива постижения и да помага на младите си и талантливи деца. Но някак постоянната борба за власт  остава по-важна от бъдещето на младите ни деца! Дано това се промени и дано има повече деца като Цветан, които въпреки всичко успяват!